Sosyal medya siteleri arasında en popüler site olan Facebook, mobil alanda daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Facebook tarafından geliştirilen en yeni uygulama olan Facebook Moments ne işe yarıyor? Facebook Moments nedir? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde yer almaktadır.

Mobil cihazlar için sürekli yeni teknolojiler ve uygulamalar suna Facebook bu seferde Moments adlı uygulamayı kullanıcılara tanıttı. Tabletler ve telefonlar için sürekli olarak iyileştirmeler ve yeni uygulamalar geliştirilen Facebook, son uygulaması Moments ile kullanıcıların karşısına geçti.

Facebook Moments Nedir?

Facebook Moments’in temel amacı kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerle çektikleri fotoğrafları tek bir alanda toplamak ve paylaşabilmek olacak. Bu özellik arkdaşların birbirleriyle olan etkileşimini ve paylaşımlarını bir hayli kolaylaştıracak. Üstelik uygulamanın en büyük özelliği, Facebook uygulaması olmayan telefonlarda bile rahatlıkla kullanılabiliyor olması.

Uygulama Facebook’un gelişmiş yüz tanıma özelliği ve konum desteği ile birlikte çalışmaktadır. Android ve IOS için aynı anda gelen uygulama bu açıdan da çoğu kullanıcıya aynı anda ulaşacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap