Facebbook’ta görüntülenemeyen formatlar arasında olan GIF artık gözükecek. Bu özellik sayesinde GIF formatında direk olarak paylaşım yapılacak ve bu paylaşımlar herkes tarafından görüntülenebilecek.

Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren sitelerin başında gelen Facebook, siteye bir özellik daha ekledi. GIF formatında yapılan paylaşımlar artık tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek. GIF formatındaki görsellerin paylaşılacak olması bu formatta içerik üreten ve paylaşan sayfaları çok sevindirecek.

Mesela; Imgur, Tumbler ve 9GAG gibi sosyal medya sitelerinden paylaşılan GIF içerikleri artık link olarak gözükmeyecek. Eskiden bu formattaki paylaşımlar sadece link olarak gözüküyordu. Artık bu paylaşımlar direk olarak gözükecek. Kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak bu özellik, siteye biraz da hareket katacak gibi duruyor. GIF formatındaki paylaşımlar üzerlerinde yazan GIF yazısıyla anlaşılacak. Birçok karikatür ve komik içerik paylaşan siteler artık Facebook içinde GIF içerikler hazırlayacaklar.

En popüler sosyal medya sitelerinden olan Facebook kendin geliştirmeye ve kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor. Bakalım Facebook başka hangi alanlarda yenilikler getirecek?

İlgili Yazılar

Yorum Yap