G├╝n├╝m├╝z├╝n en pop├╝ler sosyal medya siteleri aras─▒nda olan FacebookÔÇÖun d├╝zenledi─či, yarat─▒c─▒ projelerin ├Âd├╝llendirildi─či yar─▒┼čma sonu├žland─▒. Facebook Awards 2015ÔÇÖte birbirinden ilgin├ž ve yarat─▒c─▒ projeler ortaya ├ž─▒kt─▒.

Bu y─▒l d├Ârd├╝nc├╝s├╝n├╝n d├╝zenlendi─či yarat─▒c─▒ projeler yar─▒┼čmas─▒n─▒n sonu├žlar─▒ belli oldu. Facebook Awards 2015ÔÇÖe 2.700ÔÇÖden fazla proje ve 160ÔÇÖdan fazla ├╝lke kat─▒ld─▒. Bu kadar yo─čun kat─▒l─▒m─▒n sa─čland─▒─č─▒ yar─▒┼čmada birbirinden yarat─▒c─▒ projeler ortaya ├ž─▒kt─▒. Yar─▒┼čman─▒n en y├╝ksek ├Âd├╝l├╝ olan Blue AwardÔÇÖ─▒, Leo Burnett ve Procter & Gamble ÔÇśÔÇÖAlwaysÔÇÖin Like a GirlÔÇÖÔÇÖ kampanyas─▒ ile ald─▒. ÔÇśÔÇÖBlue For GoodÔÇÖÔÇÖ ├Âd├╝l├╝ ise kar amac─▒ g├╝tmeyen projlere verilen bir ├Âd├╝l. Bu ├Âd├╝l├╝ de 220 milyon dolar─▒n ├╝st├╝nde ba─č─▒┼č toplayan Buzlu Kova Projesi kazand─▒.

Ge├žti─čimiz senelere g├Âre en y├╝ksek kat─▒l─▒m bu sene sa─čland─▒. Bu nedenle Facebook Awards 2015 di─čer senelere g├Âre en pop├╝ler yar─▒┼čma oldu. 160ÔÇÖdan fazla ├╝lkenin kat─▒ld─▒─č─▒ yarat─▒c─▒ proje yar─▒┼čmas─▒, toplam kat─▒l─▒m oran─▒ %49ÔÇÖluk bir b├╝y├╝me sa─člad─▒. Ayr─▒ca bu y─▒l yar─▒┼čmaya kat─▒lan projelerin %70ÔÇÖinin video temelli olmas─▒ da yo─čun ilgi ├žekti.

Yorum Yap