Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Günümüzün en popüler sosyal medya siteleri arasında olan Facebook’un düzenlediği, yaratıcı projelerin ödüllendirildiği yarışma sonuçlandı. Facebook Awards 2015’te birbirinden ilginç ve yaratıcı projeler ortaya çıktı.

Bu yıl dördüncüsünün düzenlendiği yaratıcı projeler yarışmasının sonuçları belli oldu. Facebook Awards 2015’e 2.700’den fazla proje ve 160’dan fazla ülke katıldı. Bu kadar yoğun katılımın sağlandığı yarışmada birbirinden yaratıcı projeler ortaya çıktı. Yarışmanın en yüksek ödülü olan Blue Award’ı, Leo Burnett ve Procter & Gamble ‘’Always’in Like a Girl’’ kampanyası ile aldı. ‘’Blue For Good’’ ödülü ise kar amacı gütmeyen projlere verilen bir ödül. Bu ödülü de 220 milyon doların üstünde bağış toplayan Buzlu Kova Projesi kazandı.

Geçtiğimiz senelere göre en yüksek katılım bu sene sağlandı. Bu nedenle Facebook Awards 2015 diğer senelere göre en popüler yarışma oldu. 160’dan fazla ülkenin katıldığı yaratıcı proje yarışması, toplam katılım oranı %49’luk bir büyüme sağladı. Ayrıca bu yıl yarışmaya katılan projelerin %70’inin video temelli olması da yoğun ilgi çekti.

Yorum Yap