Nokia’nın eski CEO’su olan Stephen Elop, Microsoft’tan ayrılacağını bildirdi. Eski CEO ile birlikte 2 yöneticinin işine de son verilecek.

Microsoft firmasının Nokia’yı satın almasında büyük faydaları bulunun Stephen Elop, şirketin yeniden yapılandırılması nedeniyle işten çıkarılacak. Bu değişiklikle beraber 2 üst düzey yöneticinin işine de son verilecek. Yönetimde yeniden yapılandırmaya giden Microsoft, Stephen Elop’un yerine yeterli birini bulabilecek mi?

Stephen Elop’un Yerine Kim Geçecek?

Şirkette Ürün ve Hizmetler bölümünün başkan yardımcılığını yapan Stephen Elop istifa ediyor. Başkan yardımcılığı görevine Terry Myerson geçecek. Microsoft şirketi yaptığı açıklamada; ‘’program deneyimlerinin Windows ekosistemi içinde daha kişisel olarak gerçekleştirilmesine odaklanmak” nedeniyle böyle bir değişiklik yaptıklarını belirtti.

Windows 10’un tüm cihazlara uyumlu geliştirilmesi nedeniyle, İşletim Sistemi ve Cihazlar ekiplerinin birleştirilmesi projeyi daha sağlıklı bir hale getirecek gibi gözüküyor. Bu iki departmanın beraber çalışması proje adına birçok kolaylık sağlayacak. Bakalım Stephen Elop’un işten çıkarılması firmada ne gibi değişiklikler yaratacak?

Yorum Yap