Microsoft’un uygulaması olan Outlook artık eski sürümüne destek vermeyecek. IOS ve Android’in yeni sürümleriyle ilgilenen firma artık, önceden çıkardığı uygulamalara destek vermeyeceğini açıkladı.

Microsoft eski cihazlarda ki Outlook uygulamalarına desteğini keseceğini uzun bir zamandır söylüyordu. Şirket daha çok yeni cihazlara ve güncellemelere yönelik çalışmayı hedefliyor. Bu sayede pazardaki yerini daraltarak, daha iyi bir hizmet verebilecek. Eski Android cihazlar için Outlook’un destekleneceği son tarih 31 Temmuz 2015 olarak belirlendi.

Android 4.0 ve Öncesine Destek Verilmeyecek

Ocak ayında yayınlanan yeni Outlook uygulaması için minimum Android 4.0 Cream Sandwich sürümü gerekiyordu. Bu sürümden eski olan cihazlar, eski Outlook’ları kullanmaya devam etti. Microsoft bu güncellemede kullanıcılara birkaç sinyal vermişti. Android 4.0 ve üstü sürümler için destek vermeyi planlayan firma, eski cihazların kullanımının azalmasını öne sürdü. Android’in eski sürümü kullanıcıları, cihazlarından tarayıcıya girerek Outlook hizmetinden yararlanabilecekler. Microsoft’un bu kararı ile eski teknolojiye sahip tablet sahipleri, biraz üzülecek gibi gözüküyor.

Yorum Yap