Geçtiğimiz günlerde CEO değişikliğine giden ‘’mikroblog’’ sitesi Twitter tekrar yükselişe geçti. Sitenin kurucularından olan Jack Dorsey’in geçici olarak CEO koltuğuna geçmesi şirketin verilerini tekrardan yükselişe geçirdi. İşte kısa zamanda gerçekleşen yükselişin detayları.

Geçtiğimiz günlerde radikal bir kararla CEO değişikliğine giden sosyal paylaşım sitesinde, Dick Costolo yerini Jack Dorsey’e bırakmıştı. Gerçekleşen bu değişiklikten sonra Twitter’ın hisselerinde gözle görülür bir artış gözlemlendi.

Kısa Sürede %3.2 Büyüme

Twitter hisseleri yaklaşık olarak yüzde 3.2 artış gerçekleştirdi. Bu artış kuluğa çok büyük gelmese de yaklaşık 1 milyon dolara denk geliyor. Dick Costolo’nun gidişinin hemen ardından böyle bir büyüme gözlemlenmesi, herkesi şaşırttı.

Hisseler Nasıl Yükseldi?

Geçici olarak CEO koltuğuna oturan Jack Dorsey, pozisyonuna gelir gelmez sitede değişiklikler yapmıştı. Bu değişikliğin en önemlisi 140 karakter sınırlamasının kalkmasıydı. Kullanıcılar genel olarak mutlu eden bu yenilik şirketin hisselerine de yansımış gözüküyor. Bakalım şirketin geçici CEO’su, sitenin kurucularından Jack Dorsey koltukta oturduğu sürede nasıl değişiklikler göreceğiz?

Yorum Yap