Her gün farklı bir haberle satılma haberleri gelen telefon üreticisi firma, neden hala pes etmeyip telefon üretmeye devam ediyor. BlackBerry’nin neden pes etmediğini sizler için araştırdık.

Geçtiğimiz senelerin en popüler telefon üreticilerinden olan BlackBerry firması son günlerde çok sıkıntılı günler geçiriyor.

Akıllı telefon pazarında büyük bir alan tutan Android ve İOS telefonlara karşı firmanın pek şansı gözükmüyor. Bu işletim sistemlerine bir alternatif olarak ürettiği BlackBerry 10 işletim sistemi beklenen ilgiyi görmedi. Yazılım tarafında da bu rekabete yetişemeyen firmanın geçtiğimiz senelerde çıkardığı mesajlaşma programı da ilgi görmemişti. BlackBerry Messenger’ı tüm platformlara uygulayan firma bu alanda da beklediğini bulamamıştı.

BlackBerry’in bu gidişatını açıklayan firmanın CEO’su John Chen durum hakkında bilgi verdi. Yaptığı açıklamada ürettikleri akıllı telefonların, piyasadaki diğer akıllı telefonlardan daha güvenli olduğu için devlet yöneticileri ve iş adamları tarafından tercih edildiğini söyledi. Birçok kullanıcının BlackBerry firmasına güvendiğini söyledi. Ayrıca John Chen piyasanın hala kendileri için yeterli geliri sağladığını belirtti.

Yorum Yap