Genellikle iş odaklı telefon üreticisi olarak anılan BlackBerry son zamanlarda çok iyi bir ilerleyiş sürdürmüyor. Telefon üreticisi firmanın önümüzdeki zamanlarda tanıtmayı planladığı Oslo isimli akıllı telefonu bir şekilde piyasaya sızdırıldı.

Zor zamanlar geçiren BlackBerry firması, Oslo isimli akıllı telefonunu şirkete bir öncü olarak tasarlamıştı. Geçtiğimiz aylarda sadece klavyesi gözüken telefon, şuan için detaylı fotoğrafları internette bulunmakta. Firmanın bu kadar önem verdiği bir modelin piysaya tanıtılmadan sızdırılmış olması firma açısından çok hoş karşılanmamıştır. Daha yuvarlak hatlara sahip ola telefon, firmanın geçen yıl bir operatör firma için tasarladığı Passport modelinden esinlenilmiş gibi duruyor.

Teknik Olarak Aynı

Kendine özgü bir işletim sistemine sahip olan BlackBerry Oslo, kullanılacak donanımlara göre yazılım olarak güncellenecek. Telefon teknik özellikler bakımından 2.2 Ghz hızında bir Snapdragon 801 işlemciye sahip. Bunun yanında 3 GB’lık bir ram ve 3450 mAh gücünde bir bataryaya sahip olacak. Önceden tasarlanan Passport ile aynı özelliklere sahip olacak telefonun fiyatı daha pahalı olursa kullanıcıların tepkisini toplayabilir.

Yorum Yap