Dünyanın en iyi kulaklık üretici firmaları arasında olan Beats’in kulaklık fiyatları neredeyse tüm kullanıcılar için yüksek bir fiyattı. Bu yüksek satış fiyatlı Beats Solo HD’nin maliyeti herkesi şaşırtacak seviyede. Bu kadar yüksek fiyatlara satılan kulaklıkların, maliyet fiyatı haberimizde yer almaktadır.

Teknolojik ürünler bazen çok yüksek fiyatlara alıcı bulabiliyor. Bu markaların başında kulaklık üreticisi olan Beats ve teknoloji devi Apple geliyor. Bu ürünleri almak için ekonomik olarak iyi durumda olmanız gerekebiliyor. Bakalım bu kadar yüksek fiyatlara satılan ürünlerin maliyet fiyatları da mı pahalı? Yoksa markalar cidden ürünlerin fiyatlarını kendileri mi belirliyor?

Beats Solo HD’nin maliyeti 18 Dolar

Bir mühendisin kendi çabaları ile öğrendiği maliyet, duyanları şaşkına çevirdi. Beats Solo HD’de kullanılan tüm parçaların maliyeti sadece 18 Dolar. Satış fiyatı 200 Dolar civarında olan kulaklığın fiyatı neredeyse diğer tüm kulaklıklardan pahalı. Tüm parçaları 18 Dolar olsa bile ürünlerin araştırma- geliştirme çalışmasına verilen paralar, büyük rakamlar olabiliyor. Bu nedenle sadece parçaların fiyatını maliyete indirgemek çok mantıklı değil.

İlgili Yazılar

Yorum Yap