Google tarafından geliştirilmek istenen uygun fiyatlı akıllı telefon projesi başlamadan bitmişe benziyor. Şirket adına büyük bir pişmanlık olan Android One Projesi, şirketin marka değerini de düşürdü.

Geçtiğimiz sene Google tarafından tanıtılan Android One Projesi hedeflendiği gibi gitmedi. Açıklandığı dönemde büyük ilgi gören proje, şuan için kesin olarak başarısız. Google duyurduğu projeyle birlikte Android işletim sistemini kullanacak akıllı telefonlar üretecek ve müşterilere Android telefon sunacaktı.

Hedef pazarı başta Hindistan olan akıllı telefonların satışları bekledikleri rakamların yanında, tabiri caizse dibe vurdu. Google’ın düzenlediği I/O 2014’te tanıtılan proje için 1 milyar kullanıcı hedefleniyordu. Ürün yöneticisi Caesar Sengupta, hedeflenilen ilgiyi görmeseler de projeyi destekleyeceklerini söyledi. Bu desteklerle projenin tekar ayağa kalkmasını hedefleyen ürün yöneticisi, projeye inancının tam olduğunu belirtti.

Daha yaygın bir satış ağının projeyi destekleyip, başarıya ulaştırmasının olası gözüktüğünü belirti. Bakalım bu kadar tanıtılan ve beklenen ilgiyi görmeyen Anroid One Projesi beklenilen ilgiyi yakalayabilecek mi? Yoksa Google’ın pişmanlığı daha da mı artacak?

İlgili Yazılar

Yorum Yap