Microsoft’un geliştirdiği arama motoru olan Bing, müzik videoları için normal sonuçlardan daha farklı sonuçlar ve arayüzler geliştirdi. Bu yenilik müzik severleri bir hayli mutlu edecek.

Günümüzde Youtube başta olmak üzere, video ve müzik paylaşım siteleri çok fazla yer tutmakta. Böyle video paylaşım siteleri olduğu için arama motorları müzik ve video aramalarında kullanıcıların pek fazla tercihi olmuyor. Ancak Microsoft, yeni geliştirdiği arayüzler ve arama sonuçları ile birlikte kullanıcıları tekrar çekmek istiyor. Böyle bir yeniliği ilk geliştiren arama motoru Bing oldu. Arama motoru bu yeniliğiyle diğer arama motorlarından ayrılıyor. Bing üzerinden arama yapan kullanıcılar, aradıkları kelimelere özel videolara ekranda rastlayacak.

Sanatçı veya bir şarkı adı arattığınız zaman karşınıza, sanatçının veya grubun albümleri karşınıza çıkıyor. Sadece müzikle sınırlı kalmayan Bing, genel olarak arattığınız kelimelere ait video ve resimleri karşınıza çıkarıyor. Kullanıcılara tek bir noktadan istedikleri aramaları gerçekleştirmesini sağlayan arama motoru, şimdilik diğer arama motorlarından bir adım önde gözüküyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap