Apple tarafından geliştirilen ödeme sistemi Apple Pay, Avrupa’daki kullanıcılara sunuluyor. Bakalım Apple Pay nasıl çalışıyor? Hangi bankalarla anlaşmalı olacak? Tüm detaylar haberimizde.

Apple Pay Nasıl Çalışıyor?

Aslında bu sistemin çalışma mantığı manyetik kredi kartları ile aynı. Alışverişinizi yaptıktan sonra cihazınızı ödeme noktasını uzatmanız, ödeme işleminiz gerçekleştirmeye yetiyor. Mobil ödemelere büyük rahatlık getiren özellik, Avrupa’da 2.6 milyondan daha fazla temassız ödeme noktasında çalışacak. WWDC 2015’te Apple Pay ödeme sisteminin, Apple Watch’lara entegre edilmesi projesi misafirlere tanıtılmıştı.

Hangi Bankalar Apple Pay’i Destekliyor?

Bu kadar Apple kullanıcısı varken bankaların ödeme sistemine katılması, bankalar için de çok avnatajlı bir durum sağlayacak gibi duruyor. Apple Pay’e katılımlarını bildiren bankalar; Royal Bank of Scotland, Santander, TSB, Ulster Bank, Bank of Scotland, Coutts, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds, M&S Bank, MBNA, Nationwide ve NatWest.

Sistemi Hangi Cihazlar Destekleyecek?

Ödeme işlerine büyük bir kolaylık getirecek sistemi destekleyecek cihazlar belirlendi. Bu cihazlar; IPhone 6, IPhone 6 Plus, IPad Air 2 ve IPad mini 3 olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap