Apple tarafından geliştirilen mobil cihazlara yönelik işletim sistemine bir yenilik daha ekleniyor. IOS geliştiricileri tarafından telefon üzerinden Safari‘de karşılaştığınız reklamlara çözüm üretiliyor. Artık Safari üzerinden internette dolaşırken internet reklamlarıyla karşılaşmayacaksınız.

Telefonlar gün geçtikçe bilgisayarlara benzemeye başlıyor. Neredeyse bilgisayarda yapabildiğimiz tüm işlemleri telefonlarla da yapar hale geldik. Ancak internet üzerinde dolaşırken karşımıza çıkan reklamlar canımızı sıkabiliyor. Büyük bir sektör haline gelen internet reklamları, tüm sitelere yayılmış durumda. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar için geliştirilen özellik, IOS kullanıcılarını sevindirecek.

IOS 9 Ad Blocker Programlarına İzin Veriyor

Apple’ın işletim sisteminin son sürümü, bilgisayarlarımızda kullandığımız internet reklamlarını engelleyen ”ad blocker” programlarına izin veriyor. Bu yazılımlar sayesinde internet reklamlarına maruz kalmadan gezinti yapabileceksiniz.

Apple bu yeni özelliğiyle kullanıcılara daha rahat ve kaliteli bir internet gezintisi sunmayı amaçlıyor. İnternette reklamlar olmadan gezmek bazı içerik üretici sitelerin pek hoşuna gitmeyecek gibi dursa da kullanıcılar için bu durumun tam aksi olacağına inanıyoruz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap