Yeni çıkan Apple Watch, Apple mağazalarına yeni gelmiş olsa bile, akıllı saatin yeni versiyonu için söylentiler şimdiden ortalıkta dolaşıyor. Apple Watch 2 için en güçlü söylenti ise dahili bir kameraya sahip olacak olması.

Apple tarafından tasarlanan ve akıllı saatler içerisinde büyük dikkat çeken Apple Watch, Apple Store’lara yeni ulaştı. Akıllı saatin birinci modeli henüz tam anlamıyla kullanılmadan, ikincisi için söylentiler dolaşmaya başladı. Sinema filmlerinden alışkın olduğumuz kameralı saatler gerçekleşecek gibi duruyor. Söylentiye göre yeni akıllı saatlerde dahili bir kamera olacak. Bu kamera sayesinde görüntülü konuşma, fotoğraf ve video çekebilme gibi özellikler saate dahil edilecek. Bu teknoloji saatin bir sonraki versiyonu için erken gözükse de, gerçekleşmesi yakın gözüküyor.

Akıllı saatin kullanımını, telefonlardan bağımsızlaştırmayı düşünen firmanın bu alanda da yenilikler yapacağı söylentiler arasında. Yeni çıkacak saatin telefonlardan bağımsız şekilde kullanılması akıllı saat sahiplerinin işlerini daha kolaylaştırabilir. Apple Watch 2’de güncelleştirmeler ve senkronizasyonlar için IPhone’a bağımlı kalmaması amaçlanıyor.

Yorum Yap