Apple şirketi, Beats Pill XL adında bir hoperlör çıkarmıştı. Fakat bu hoperlörlerin tamamı için toplama kararı aldılar. Bakalım Apple, Beats Pill XL model cihazları neden toplatılıyor.

2014 yılında büyük bir para ödeyerek Beats markasını bünyesine katan Apple, şirketi satın almak için 3 milyar dolar para ödemişti. Beats’i satın alan Apple henüz kendi logosuyla bir ürün çıkarmasa da İPhone renkleriyle uyumlu Solo HD 2 model kulaklıklarla büyük ilgi toplamıştı. Beats markası sadece kulaklık alanında değil hoperlör alanında da çok başarıl bir firma. Beats hopelörler arasında en beğenilen ürün Pill serisi ürünlerdi. Ancak Pill serisi hoperlörlerde çok ciddi sorunlara rastlandı. Bu sorunların üstüne Apple şirketi bu cihazları piyasadan toplama kararı aldı.

Aşarı ısınma sonucunda bataryalarında yangın çıkarma riski taşıyan Beats Pill XL modelleri, toplanılıyor. Bu cihazın sahipleri Apple’a kendi istekleri ile götürürlerse firma para iadesi yapacağını bildirdi. Güvenliğe çok önem veren firmanın böyle bir adım atması, kullanıcıları ne kadar düşündüğünün bir göstergesi.

İlgili Yazılar

Yorum Yap