Herkes tarafından bilinen ve son zamanlarda aşırı popüler olan fotoğraf ve video paylaşma uygulamasında zoom yapmak maalesef imkansız. Instagram üzerinden fotoğrafları daha yakından incelemek için yakınlaştırma ihtiyacı duyabiliyoruz. Malesef uygulamanın kendi içerisinde böyle bir özellik yok. Akıllı telefonlardan alışkın olduğumuz iki kere tıklayınca fotoğrafın büyümesi, Instagram uygulamasında korkulu rüyamız olabiliyor. Telefonlardan edindiğimiz bu alışkanlık uygulama içerisinde beğenmek istemediğimiz fotoğrafları beğenmemize bile sebep olabiliyor.

Bu yazımızda Android kullanıcıları için Instagram üzerindeki fotoğraflara zoom yapmayı anlattık. Çoğu kullanıcı için son derece işlevsel bir özellik olacak zoom yapma, telefonun kendi yakınlaştırma özelliğidir. Telefonun sahip olduğu bu özelliği Instagram ile birleştirerek fotoğrafları daha detaylı olarak inceleyebiliriz.

Zoom Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Bu özelliği açmak için telefonun menüsünden ‘’ayarlar’’ bölümüne girmeniz gerekiyor. Ayarlar ekranında aşağılarda bulunan ‘’erişebilirlik’’ kısmına girelim. Erişebilirlik bölümünden ‘’büyütme hareketleri’’ seçeneğini aktif aktif hale getiriyoruz. Zoom özelliğiniz aktif hale geldi. Şimdi yapmanız gereken Instagram’a girmek.

Instagram’da Zoom Yapmak

Instagram’da büyütmek istediğiniz fotoğraf’a gelerek ekrana 3 kere üst üste basmanız, fotoğraflara daha yakından bakmanızı sağlayacaktır. Bu özelliği Instragram üzerinde kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor. İstemeden fotoğrafları beğenebilirsiniz. Yakınlaştırma özelliği sadece Instagram’da değil telefonunuzda birçok alanda kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap