Günümüzde ki tüm teknolojik aletler gibi akıllı telefonlarımızda bazen sorunlar yaratabiliyor. Bu sorunlar bazen telefonun eskimesi bazen yazılımsal bazen de donanımsal sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bunun nedenini bilmek her durum için mümkün olmuyor. Eğer bir Anroid telefon kullanıcısıysanız telefonunuzun açılmadığı durumlarda yapabileceğiniz bir yöntem var.Sorun yaratan telefonunuzda bu yöntemi denemek sizlere çözüm getirebilir.

Telefonunuzun bataryasının bitmesi, güç tuşunun bozulması gibi durumlar donanımsal arızalardır. Bu durumlarda yapabileceğiniz en mantıklı şey telefonu teknik servise götürmek olacaktır. Bu problemleri kendiniz çözmeye çalışırsanız telefonunuz garanti kapsamından çıkabilir. Bu nedenle donanımsal sorunlarda teknik servise başvurmak en iyi yol olarak gözüküyor. Eğer telefonunuzdaki problem donanımsal nedenlerden kaynaklanmıyorsa yapabileceğiniz bir yöntem var. Bazı Anroid telefonlar güncellemelerden sonra açılmayabiliyor. Bazı uygulamalar bile telefonunuzun açılmamasına neden olabilir. Bu durumlarda Android sorun giderme yöntemini kullanabilirsiniz.

Anroid Boatloader

Android cihazınızın açılmadığı durumlarda başvurabileceğiniz bu yöntem, Android servis ekranını çalıştırabilir. Bu sayede açılmayan veya kitlenen telefonunuza bir çözüm arayabilirsiniz. Bu servis ekranından faydalanabilmek için öncelikle telefonu kapatınız. Cihazınız kapandıktan sonra aşağıda belirlediğimiz tuşlara aynı anda basarak telefon açılana kadar beklemeniz gerekmektedir. Telefonun açılış logosunu görünce tuşları bırakabilirsiniz. Android Boatloader’ı açmak için aşağıdaki tuşları deneyiniz.

  • Güç tuşları + ses arttırma + ses azaltma tuşları
  • Güç tuşu + ses arttırma
  • Güç tuşu + ses azaltma
  • Güç tulu + home tuşu
  • Ses kontrol tuşlarından biri veya ikisi + home tuşu
  • Ses kontrol tuşlarından biri veya ikisi + kamera tuşu

İlgili Yazılar

Yorum Yap