Dünyanın en popüler işletim sistemleri arasında olan Android, milyonlarca insana hitap ediyor. Bu kadar popüler bir uygulama da haliyle kendini geliştirmekten ve yenilmekten hiç çekinmiyor. Kullanıcıların sorunlarıyla ve sistemin iyileştirilmesi adına sürekli yeni güncellemeler yapan işletim sistemi kullanıcılara en iyi performansı vermek için çalışıyor.

Anroid sisteme sahip olan telefonlar 2014 yılında ‘’KitKat’’ adındaki sürümle çıkmıştı. Daha sonra 5.0 Lollipop güncellemesini getiren firma 2015 yılında çıkan tablet ve telefonlarda kullanıldı. Yeni tanıtılan Android 6.0 güncellemesinin yeni tanıtılmasına bakacak olursak bu yıl çıkmış olan Android telefonlar seneye bu yeni çıkacak olan sürümleri telefonlarına yükleyebilirler.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonumuzda güncelleme yapmanın birden çok yolu olabilir. Bu yöntemlerin en popüleri ve güveniliri cihazımızda yeni güncelleme olup olmadığına bakmaktır. Bu işlem için ‘’ayalar’’ menüsünün en altında bulunan ‘’hakkında’’ ya girmeniz yeterli olacaktır. Hakkındanın içerisinde yer sistem güncellemesi başlığına giriniz. Alt kısımda çıkan ‘’Güncellemeyi Kontrol Et’’ butonu’na tıklayarak, telefonumuz yükleyebileceğimiz güncellemeleri görebiliriz.

Bu yöntemi izleyerek yaptığınız güncellemeler telefonunuzun veya tabletinizin garanti kapsamından çıkmasını engeller. Ancak bazı telefon ve tablet modelleri için internette açıklanan güncellemelerin kurulması gerekiyor. Bu güncellemeleri internet üzerinden tespit ettikten sonra, cihazınıza elle kurulum yapmanız gerekiyor. Android cihazlarınızı yeni güncellemelerle donatarak, hızlarını ve performanslarını arttırabilirsiniz.

Yorum Yap