Android telefonunuz aldığınız zamanki gibi hızlı ve performanslı değilse doğru yazıdasınız. Telefonunuz hem kötü performans gösterip hem de çok pil tüketebilir. Aşağıdaki detayları incelerseniz, telefonunuzu biraz rahatlatabilirsiniz.

Uzun süreli olarak Android telefon kullanan kişiler genellikle performans ve pil tüketiminden şikayet ediyorlar. Bu durum aslında telefonla değil, uygulamalarla alakalı. İşte Android işletim sisteminde aşırı pil tüketen uygulamalar.

Performans

Android telefonlarda performansı etkileyen başlıca programların birinci sırasında Spotify Music yer alıyor. Aynı zamanda anlık mesajlaşma uygulaması olan Line ve Snapchat’de performansı başlıca etkileyen uygulamalar arasında yer alıyor.

İnternet Trafiği

Sürekli internetten veri transferi yapıp pil ömrümüzü ver performansımızı düşüren uygulamaların bir numarası Tumblr. Bu listede performansımızı etkileyen uygulamaların arasında da gördüğümüz Snapchat ve Spotify’da bulunmakta.

En Çok Yer Kaplayan Uygulamalar

Android işletim sisteminde en çok yer kaplayan uygulamalar listesinde bir numara yine Spotify Music. En çok yer kaplayan uygulamalar arasında Google Chrome ikinciliği alıyor.

Yukarda belirttiğimiz alanlardaki belirli programları daha özenli kullanarak performansınızı ve pil ömrünüzü uzatabilirsiniz.

Yorum Yap