Güncellemenin yapılması için uzun süredir beklediğimiz Android işletim sistemi, Samsung S6 ve S6 Edge için Android 5.1.1 Lollipop’u piyasaya sürdü. Güncellemenin tüm detayları ve yenilikleri hakkında bilgiler haberimizdedir.

Samsung S serisi kullanıcıların merakla beklediği Android’in son sürümü olan 5.1.1 Lollipop, ABD’de dağıtılmaya başlandı. Dağıtılan telefonlara ilk olarak T-Mobile kullanıcıları ulaştı. Yakın zamanda çok geniş bir kitleye ulaşacağı bildirilen güncellemeyi Samsung severler merakla bekliyor. Bu güncelleme ile birlikte RAM problemine bir çözüm üretilmesi bekleniyor. Bakalım Android 5.1.1 Lollipop’un yenilikleri neler?

Güncellemenin Yeni Özellikleri

Güncellemeyle beraber; basitleştirilmiş pozlama telafisi kontrolü, ekran üzerinde yüzen uygulamalar, Quick Connect ve S Finder tuşlarından bildirim tepsisinden kaldırılması gibi birçok yenilik geldi. Bu yeniliklerin yanından performans ve yazılımla ilgili güncellemelerde yapıldı. Şimdilik Türkiye’de güncelleme ile satılmayan telefonlar, bölgesel olarak yayılarak kısa bir süre sonra ülkemize gelecek. Bölgeler halinde yavaş yavaş yayılan güncellemenin ülkemize geliş tarihi ise henüz tam olarak belli değil.

İlgili Yazılar

Yorum Yap