Apple şirketinin düzenliği WWDC etkinliğinde katılımcılara şirket hakkında önemli bilgilerde paylaşıldı. Bunlardan önemli birisi App Store’un 100 milyon indirilme sayısını geçmesi oldu. App Store için çok büyük bir rakam olan 100 milyon indirilme, günümüzde uygulama marketlerinin ne kadar aktif olarak kullanıldığını gösteriyor.

Apple’ın her sene düzenli olarak yaptığı WWDC etkinliğinde birçok yenilik ziyaretçilere tanıtılmıştı. Bunlardan bazıları; IOS 9, Watch OS 2, OS X EL, Capitan ve Beats Music’ti. Şirket bu yeniliklerin yanında katılımcılara, şirket hakkında istatistiksel verileri de paylaştı. Etkinliğin açılışını firmanın CEO’su Tim Cook yaptı. Düzenli olarak her sene yaptıkları gibi 7 yıl önce açılan App Store’un indirilme rakamlarını açıkladılar.

100 Milyon İndirilme

Tim Cook’un verdiği bilgilere göre, App Store’un açıldığı günden bugüne 100 milyon indirilme sayısına ulaştığını söyledi. Ayrıca Apple şirketinin geliştiricilere toplamda 30 milyon dolar gibi ücret ödediğinin altını çizdi. Bizler de App Store’un başarısının ilerleyen zamanlarda daha da büyüyeceğini tahmin ediyoruz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap