Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Çinli üretici Oukitel yeni tasarladığı telefonunda tam 10.000 mAh değerinden bir batarya kullanmayı düşünüyor. Oukitel’in hazırladığı prototipte kullanılan bu batarya, günümüz akıllı telefonlarının en büyük problemi olan şarj problemine büyük ölçüde çözüm olacak.

Çinli telefon üreticilerinin yaratıcı çözümleri ve yenilikçi tasarımları son sürat devam ediyor. Oukitel şimdilik prototip olarak tasarladığı telefonunda akıllı telefonların şarj problemine çözüm üretmiş gibi gözüküyor. Bu akıllı telefonun bataryası tam 10.000 mAh değerinde olacak. Bu sayede akıllı telefonlarınızı sürekli şarj etmek zorunda kalmayacaksınız.

Oukitel, U9 adını verdikleri telefonda bataryanın kalınlığı üzerinde çalışıyor. Bataryanın boyutlarını telefona asgari ölçülerde yansıtmak için çalışan firma, telefon başarılı olursa tüm dünyada büyük ilgi çekecek. Önümüzdeki aylarda telefonun tamamlanacağını söyleyen Çinli üretici, eğer bu projesini eksiksiz bir şekilde hayata geçirirse, akılı telefon pazarında ciddi bir pazara sahip olabilir.

Akıllı telefonun satış fiyatı şimdiden 200 Dolar olması bekleniyor. Telefonun özellikleri ise; 8 çekirdekli işlemci, 1080p ekran ve 3 GB ram olacak.

Yorum Yap

  • Hüseyin Ekrem YAZICI

    Cebinde patlayassı olursa 2 ye böler adamı o patlama 😀