İnternette müzik dinleyenlere müjde! Youtube, Soundcloud gibi siterde müzik dinlerken ekolayzer ayarlarınızı yapmanız mümkün. Artık müzikleri istediğiniz ekolayzer ayarlarında dinleyebilirsiniz.

Müzik dinlemek için herkesin tercih ettiği sitelerin başında Youtube geliyor. Milyonlarca şarkıyı bünyesinde barındıran Youtube adete bir müzik cenneti. Eskiden sınırlı internetler ve kısıtlı olanaklar yüzünden müziklerimizi bilgisayarlarımızda saklıyorduk. Fakat şimdi tüm müzikler internet üzerinden dinlenebiliyor.

Youtube Ekolayzer Ayarları Düzenleme

İnternetten dinlediğiniz müziklerde ekolayzer ayarları yapabilmek için öncelikle Chrome tabanlı yani Chromium dediğimiz tarayıya sahip olmanız gerekmektedir. Bunu sebebi Chrome eklentilerini sorunsuz çalıştırabilmek içindir.

Böyle bir tarayıcınız varsa (Google Chrome, Yandex Browser, Torch ) yapmanız gereken işlem çok basit. Audio EQ eklentisini indirmeniz ve tarayıcınıza kurmanız yeterli. Chorumium tabanlı tarayıcılarla sorunsuz çalışabilen bu uygulama ile artık internet üzerinde dinlediğiniz şarkıları kendi kulak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde ses kalitesine önem veren kullanıcılar artık müzikleri ve filmleri kendilerine ait ekolayzer ayarlarıyla dinleyebilirler.

İlgili Yazılar

Yorum Yap