Anroid’in yeni sürümün adına ilişkin iddialar devam ediyor. Bundan önceki Android sürümünde olduğu gibi, bu sürüm için kullanılabilecek olası isim, versiyonun kaynak kodları arasında göründü.

Daha gelmemiş olan Android sürümünün adına ilişkin tartışmalar şimdiden başladı. Kaynakların fitilini ateşleyen ise kaynak kodlarının arasında bulunan ‘’mnc-dev’’ ifadesi oldu. Kaynak kodlarının arasında yer alan mnc ifadesi hakkında çeşitli isimler türetilse de, arlarında en net iddia Macademia Nut Cookie oldu.

Yeni İsim Tartışması

Andorid’in son sürümünün isminin yine bir tatlı ismi olması kullanıcılar için sürpriz olmayacak gibi duruyor. Macademia Nut Cookie’nin Türkçe karşılığı Makedemya Fındıklı Kurabiye. Yalnız bu ismin bir sonraki sürüme ait olması düşük bir ihtimal. Önceki sürümlerden de hatırladığımız kadarıyla, kaynak kodları arasında olan LMP (Lemon Meringue Pie) ve KLP (Key Lime Pie) kodları sürümlerine isimleri vermemişti. Eski sürümler KitKat ve Lollipop isimleriyle karşımıza çıkmıştı.

Yeni sürümün adının bu kadar tartışılması bize de garip gelse de, tüm dünyanın kullandığı bir işletim sistemi için versiyon isimleri mutlaka önemlidir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap