Akıllı telefon piyasında markalar amiral gemilerini Android’in son sürümüne güncellerken bazı firmalar ise orta seviye cihazlarına bile Android’in güncel sürümünü göndermiyor. Bu noktada bazı firmalar ise neredeyse giriş seviyesi cihazlarına bile android güncellemesi yolluyor. Bunlardan biri ise Sony yılbaşında bahsettiği modellerine Lollipop güncellemelerini servis etmeye devam ediyor. Şimdi ise eski Xperia modellerine sıra geldi. Güncelleme konusunda kullanıcılarını hiç sıkıntıya sokmayan firma Sony, her modeline tüm destekleri sağlıyorda denebilir. Ayrıca orta segment cihazlarına bile güncelleme yolladığını hatırlatalım. 2014 yıl sonunda Android 5.0 Lollipop alacak telefon listelerini açıklayan Sony, Ocak ayından itibaren güncellemeler yollamaya başlamıştı. Nisan ayı sonunda listedeki tüm cihazlara güncellemeyi yollamasının ardından orta seviye cihazları için güncelleme çalışmalarına başlamışlar.

Fransa kaynaklı bazı haberlere göre, şuan Android 4.4.4 KitKat kullanan model Sony Xperia T3’de Lollipop işletim sistemine sahip olacak. Ayrıca T3 haricinde Sony, Xperia M2 ve Xperia M2 Aqua modellerinede bu gibi çalışmalar yapacağını belirtmiş. Güncellemeler ile ilgili kesin resmi bir tarih belirtilmesede şirket yetkililerinden biri Twitter açıklamasında “gelecek haftalarda” dediği söyleniyor.

Son olarak söz verdiği tüm modellere güncellemeyi servis eden Japon firma, boş durmak istememiş olacak ki bazı orta sınıf modeller için de Lollipop çalışmalarına başlamış diyebiliriz. Android 5.0 güncellemesini alan cihazları sıralar isek, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact , Xperia Z2, Xperia Z2

Yorum Yap