Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp geçtiğimiz günlerde bir yenilik getirmişti. Bu yenilikte kullanıcılar WhatsApp üzerinde ücretsiz olarak sesli arama özelliğini kullanabilecekti. İlk önce Android işletim sistemine daha sonra da İOS’ a gelen özellik çok kullanışlı görünsede kullanıcıların cebini yakacak gibi gözüküyor.

Çok yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasına böyle bir yenilik gelmesi, diğer ücretsiz konuşma uygulamalarını baya bir zorlayacak gibi duruyor. Aktif kullanıcı sayısında dünya rekorları kıran WhatsApp, şimdi de yeni uygulamasıyla kullanıcılarını sevindirecek.

Bu yeni özelliğin faturalarımızı kabartmasının nedeni olarak, internet kullanımı öne sürüldü. Ücretsiz bir uygulama olan WhatsApp’ın faturalarımızı korkunç derecelerde yükseltmesine anlam veremeyen kullanıcılar, ücretlendirmenin farkına sonradan vardı.

İddialara göre WhatsApp çıkardığı yeni uygulama için dakikasına 1.3 Mb internet internet kullanıyor. Bu miktarda kotalı internet kullananlar için bir hayli fazla. İnterneti sınırsız olan kullanıcılar için bir teşkil etmese de, sınırlı olan kullanıcıların dikkat etmesi gerekiyor.

Yorum Yap