En popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Aslında bir mikroblog sitesi olan Twitter şuanda tüm dünyaya hitap ediyor. Bu kadar fazla kullanıcı arasında güvenlik problemleri olması çok normal. Twitter geçtiğimiz günlerde SMS kodu aracılığıyla yeni bir koruma sağlayacak bir özelliğini tanıtmıştı. Bazı telefonlara bu özellik kapsamında gönderilen SMS’ler ulaşmıyor. Bu SMS bağlantı problemide güvenlik açısından sorunlar yaratabilir. Bu nedenle bu sorunu sizler için araştırdık ve çözümünü anlattık.

Öncelikle bu özelliğin eksiksiz çalışması için Twitter’da bulunan telefon numaranızın eksiksiz olması gerekiyor. Eksik veya yanlış bir numaraya SMS ulaşmaması çözümü basit bir sorun. Eğer telefon numaranız yanlış olduğundan dolayı güvenlik SMS’i telefonunuza ulaşmıyorsa bu sorunun çözümü daha karışık. Bu çözüm yolu operatörünüzle ilgili hataların çözümü için kullanılıyor.

Twitter’da kayıtlı olan telefonunuz hangi operatöre kayıtlı olduğu da önemli bir nokta. Çünkü çözüm için SMS atacağınız numaralar operatörlere göre faklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Twitter’da kayıtlı olan numaranızın operatörünü doğru öğrenmelisiniz.

Turkcell kullanıcıları için 2555, Avea ve Vodafone için 2444 numaralarına SMS atmanız gerekmektedir. Mesajı göndereceğiniz numarayı kesin olarak belirledikten sonra yapmanız gereken çok basit. Yazacağınız SMS’te Twitterı kullandığınız dilde ‘’DUR’’ yazmanız yeterli. Örnek olarak İnglizce kullanıyorsanız STOP yazmanız gerekiyor.

Yaptığınız bu işlemden sonra telefonunuz ve Twitter hesabınız arasındaki bağı kestiğiniz için bir daha doğrulama koduyla karşılaşmayacaksınız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap