Son zamanlarda sıklıkla rastladığımız telefon patlama haberlerine, bir yenisi daha eklendi. En son patlama bir Türk kullanıcının IPhone 3G S model akıllı telefonunda yaşandı.

Cebimizde bir bomba taşır gibi, sürekli bir akıllı telefon patlama haberiyle karşı karşıya kalıyoruz. Akıllı telefon kullanıcıları bu durumdan artık rahatsız olmaya başladı. Üstelik bu patlamalar sonucu vücutta ciddi derecede yanıklar meydana gelebiliyor. Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının, orijinal olmayan şarj aletiyle telefonunu şarj ederken telefonun patlaması sonucu vücudunda yanıklar meydana gelmişti.

Serhan Bilek, patlayan telefonun sahibi olay sonucu şanslı bir şekilde bir yaralanma yaşamamıştı. Üstelik bu patlama yaşanırken telefonda hiçbir aktivite yapılmaması daha ilginç bir durum.

Telefonun şarj edilirken, oyun oynarken veya konuşmadan patlaması bize tehlike sinyalleri veriyor. IPhone 3G S modeli kullanan vatandaşın olay sonrası bir yara almaması gerçekten çok büyük bir şans. Bu olaydan sonra cebimizde bulunan telefonların tehlikesini daha sık hatırlayacağız gibi gözüküyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap