Farklı sektörlerle değişik alanlarda işbirliği yaparak, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren Spotify markası şimdi de Starbucks’la yeni bir anlaşma yapmak üzere. En çok bilinen ve en popüler kahve dükkanlarından olan Starbucks kahvecilerinde ilk defa karşılaşacağımız bir müzik ekosistemi yapılmak isteniyor.

Spotify ve Starbucks arasında yapılan anlaşmaya göre ilk olarak bölgesel bir deneme yapılacak daha sonra tüm şubelere yayılacak olan uygulama, ilk olarak ABD’de bulunan 7 bin şubede denenecek. Kahve dükkanlarına gelen müşteriler, çalacak olan şarkıları seçebilecek ve çalan tüm müziklere ulaşabilecekler. Sonbaharda hayata geçirilecek proje ABD’nin ardından Kanada ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulacak.

Starbucks çalışanlarına verilecek olan Premium üyelik sayesinde çalışanlar, Spotify çalma listelerini oluşturabilecekler. Yapılacak olan Spotify çalma listesine Starbucks’ın mobil uygulaması üzerinden de ulaşılabilmesi bekleniyor. Müşteriler ve çalışanlar için büyük bir yenilik olan bu uygulama, sevdiğiniz müzikleri istediğiniz Starbucks’ta dinleme imkanı sunuyor. En sevdiğiniz şarkı eşliğinde kahvenizi yudumlamak, şimdiden çok güzel olacak gibi gözküyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap