3D tasarımlarını profesyonel şekilde tamamlamanıza imkan tanıyan Maya programı, 3D modelleme uygulamalarını profesyonel şekilde gerçekleştirmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulama. Autodesk firması tarafından üretilen Maya programın basit bir arayüzü yok ancak deneyimli kişilerin muhteşem sonuçlar almasını sağlıyor.

Maya programının içerdiği özelliklere kısaca bakmak gerekirse; yöntemsel efektlerden faydalanma, jeo dezik voxel bağlantılar, filtre ve efektlerle daha etkileyici görünümler, animasyon ve karakter yaratabilme, UV araç seti, yüzey modelleme yetenekleri ve tüm 3 boyut modelleme kabiliyetleri

Bu bahsi geçen araçlar programın düzenleme alanı kısmında kalsa da Maya programı bu uygulamaların yanı sıra bir çok programlanabilir yetenekler de sağlıyor. Bu uygulamalar ile birlikte scriptler kullanabiliyor 2 D ve 3 D boyutlu farklı dosyaları bir araya getirebilme özelliği sağlıyor. Aynı zamanda bilgi yönetimi de sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca işlemlerinizi tamamlamanızın ardından onları farklı görüntüleme tercihleriyle de son derece pratik bir şekilde görüntülemenize de olanak sağlıyor. Bu durumda en yüksek performansa sahip 3D tasarımların izlenmesi de mümkün hale geliyor.

Maya programının en büyük sorunu ücretsiz olmaması ancak genel yeteneklerini görmek ve denemek amacıyla ücretsiz sürümünü aşağıdaki indirme linkinden kolay ve pratik bir şekilde indirebilir ve deneme şansını yakalayabilirsiniz. Beğenmeniz durumundaysa satın alma yolunu tercih edebilirsiniz. Ancak deneme sürümü olsa da mutlaka göz gezdirmeli ve programın yaptıklarını mutlaka görmelisiniz.
maya

Yorum Yap