Twitter’ın satın almasının ardından IOS kullanıcıların büyük bir ilgi odağı haline gelen Periscope, Android kullanıcıların kullanımı için Google Play uygulama mağazasındaki yerini aldı.

Canlı yayın uygulaması olan Periscope’un Android kullanıcıları için yayımlanacağı bir süredir bilinen birşeydi. Bugün itibariyle Twitter tarafından yapılan açıklamayla, resmi olarak Periscope uygulaması Anroid kullanılarının kulllanımına sunuldu.

Kısa süre önce yayımlanan Periscope adlı canlı yayın uygulaması, sosyal medyada oldukça ilgi görmüştü. Alternatifleri bulunmasına rağmen Android kullanıcıları, popüler sosyal medya servisi Twitter’ın bir uygulaması olduğu için Periscope’u merakla bekliyorlardı.

Periscope uygulaması, Android’e özel bazı özellikleride beraberinde getiriyor. Periscope uygulaması, Andorid kullanıcılarının yabancılık çekmemesi için özel bir modern tasarım ve bildirim ayarlarıyla geliyor. “İlk Yayın Bildirimi” adlı özellik, Twitter’da takip ettiğiniz bir arkadaşınız Periscope’a katıldığı anda sizi bilgilendiriyor.

“Tekrar Başlat Bildirimi” adlı özellik ise, birinden mesaj geldiğinde veya yeni bir arama geldiği anda yayınınız duraklığında daha sonra yayına kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor.

Eski yayın kayıtlarınıza, cihazınızda yer kaplamasına gerek kalmaksızın Periscope’un kendi sunucularından ulaşabilirsiniz. Şuan için tüm ülkelerde yayımlanmayan Periscope uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Periscope Uygulamasına Gitmek İçin Buraya Tıklayın

İlgili Yazılar

Yorum Yap