Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

ZTE akıllı telefon piyasasına oldukça üst seviye bir cihaz ile giriş yapmıştı. Nubia Z9 modeli çinde satışa sunuldu ve 10 dakika sonra tükendi. ZTE bu Nubia Z9 modelini Classic, Elite ve Exclusive olmak üzere 3 çeşit versiyon olarak satışa sunmuş ve satış süresinden 10 dakika sonra tükendiği bildirilmiş. Elite modeli 645 dolar, Classik modeli 565 dolar, Exclusive modeli ise 726 dolar‘dan satışa sunulmuştu. Fiyat hiç uygun bir rakam gözükmesede, çok güçlü donanımsal özelliklere sahip olduğunuada hatırlatalım. İlginç olan bir nokta ise uygun fiyatlı olmamasına rağmen Nubia Z9 satıştan kısa süre sonra tükenmesi oldukça şaşırtıcı.

Nubia Z9 modelinin çeşitli versiyonlarının olduğunu belirtmiştik. Tüm modellerin ortak özellikleri ise 5.2 inç büyüklüğünde IPS LCD bir ekran ile satışta. Ayrıca Nubia Z9 modelinde 16 megapiksel gelişmiş bir ana kamera ve 8 megapiksel ön kamera bulunuyor. Cihazın grafik işlemci modeli Adreno 430 modeli kullanılmış ve gücünü Quallcomm’un Snapdragon 810 modelinden alıyor. Ayrıca 2900 mAh gücünde bir batarya kullanıyorlar ve genel tüm renk seçenekleri ise beyaz, altın rengi ve siyah olarak belirlenmiş. Cihaz güncel android sürümü Android 5.0.2 Lollipop ile geliyor.

Diğer taraftan cihaz, OppoMart gibi perakendecilerde uluslararası ön siparişe de sunulmuş durumda. Gerçekten iddialı özelliklere sahip olan cihazın yeni stoklarının ne zaman satışa sunulacağı ise belirsiz. Üst seviye donanımsal özelliklere sahip olsada fiyat çıtasının biraz fazla olduğunu düşünüyoruz.

Yorum Yap