Teknoloji alanında önde gelen firmalardan Microsoft tarafından satın alınan, telefon üreticisi Nokia’nın parakende mağazaları Microsoft mağazasına dönüşecek. Yapılan son açıklamay göre dünya üzerindeki tüm Nokia mağazaları yakın bir zamanda Microsof mağazası oluyor.

Microsof’un geçtiğimiz yıl Nokia firmasının cihazlar ve servisler bölümünü satın almasının ardından birçok yenilik yaşandı. Satın almadan sonra Lumia cihazlarda Microsoft markasına yer verilmesi ve Nokia’nın kullanılmaması gibi birçok kökü değişiklik yaşanmıştı. Microsoft’tan gelen son haber ise mağazalar yönünde.

Mikrosoft Store’lar açılacak

Neowin.net adında ki sitenin yaptığı habere göre , Microsof tüm dünyadaki Nokia mağazalarını kendi bünyesi aldında birleştirecek. Telefon üreticisi firmanın mağazalarını, Birleşik Devletler’de ve çeşitli ülkelerde bulununan Microsoft Store’lara benzer bir yapıya dönüştürmesi düşünülüyor.

Nokia devam edecek

Microsoft Store bünyesinde Nokia marka telefonlar için teknik servis imkanı verilecek. Baklaım Microsoft’un yeni atılımları ne yönde olacak.

Yorum Yap