25 Nisan’da gerçekleşen Nepal depremi beraberinde birçok can ve mal kaybına neden olmuştu. Bu kadar can ve mal kaybından sonra ülkenin eski haline dönebilmesi için yapılacak tüm yardımlar çok önemli hale geldi. Bu konuda çoğu büyük firma duyarsız kalmayarak Nepal’e yardım eli uzattı.

Nepal’e yardım eden dev teknoloji firmalarının arasına Microsoft da dahil oldu. Bu konuda duyarsız kalmayarak yardım eden Microsoft şirketi, böylelikle toplumsal olaylara karşı ne kadar duyarlı olduğunu bizlere kanıtladı. Teknoloji devi firma ülkeye gönderdiği 1 milyon dolar paranın yanı sıra, ülke genelindeki tüm skype konuşmalarını da bedava hale getirdi. Microsoft yaptığı bu yardımların yanında şirket çalışanlarının yaptığı bağışları da Nepal’e yönlendirerek elinden gelen herşeyi yaptığını tüm insanlığa gösterdi.

Microsoft’un yanında Nepal’e yardım eden firmalar arasında T-mobile, Sprint ve Google gibi büyük firmalarda var. T-mobile ve Sprint ilk günden itibaren Nepal’deki görüşmeleri bedava hale getirerek büyük bir yardım yapmışlardı. Google ise interaktif kişi bulma veritabanını aktif ederek yardım sağlamıştı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap