Bir zamanların ünlü markalarından olan Blackberry firmasının zor günler geçirdiğini herkes biliyor. Böyle bir kötü grafik sergileyen firmaya istenilen fiyat sizce de çok değil mi?

Hepimizin de bildiği gibi firma, uzun bir süredir düşüş gösteren bir grafik çiziyordu. Firma çalışanların işten çıkarılması gerektiğini geçtiğimiz günlerde duymuştuk. Git gide gerileyen firmanın, pazarda bulunan payının her geçen gün azaldığını düşünürsek satın alınması çok mantıklı durmuyor.

7 Milyar Dolar

Blackberry firmasının Microsoft’a satılacağı iddiları teknoloji siteleri arasında hızla yayıldı. İddialara göre Microsoft firma için 7 milyar dolar para teklif etti. Microsoft firması Nokia’yı 7.5 milyar dolar gibi bir paraya almış fakat beklediği başarıyı sağlayamamıştı. Bunun üzerine Blackberry firması için böyle bir fiyat teklif etmesi herkesi şaşırttı.

Böyle bir firmanın satın alındıktan sonra Microsoft’a ne gibi faydaları olur bilinmez. Ancak iddialar gerçek ise Microsoft kendini büyütmeye ve akıllı telefon piyasasına değişiklikler getirecek gibi duruyor. Birkaç firmanın egemen olduğu akıllı telefon pazarında, bakalım Microsoft istediği yeri bulabilecek mi?

İlgili Yazılar

Yorum Yap