Tether Apple ürünleri için tasarlanmış bir güvenlik yazılımı. Gerek Mac bilgisayarlarınız için gerekse iPhone ve iPad tabletinizde kullanabileceğiniz bu güvenlik yazılımı siz cihazınızın başında değilken onu bir kale gibi savunmaya alıyor. Toplu yaşanılan evlerde, işyerlerinde ve umuma açık ortamlarda oldukça ciddi bir güvenlik hissi yaşatıyor.

Tether’ı Mac bilgisayarda kullanırken aktifleştirmek için iPhone ile müdahale etmeniz gerekiyor. Örneğin evde otururken markete gideceksiniz ancak ev çok kalabalık. iPhone üzerinden Tether uygulamasının mobil versiyonuna giriyorsunuz ve Mac cihazınızı korumaya alıyorsunuz. İşte o an Mac kendini kilitliyor ve siz açana kadar kimseye hiçbir şekilde açılmıyor. Böylece dışarıya hiçbir bilgi akışı olmuyor.

Tether sayesinde dosyalarınızı, yazışmalarınızı ve çalışmalarınızı 3.şahıslardan korumanız mümkün. Mobil aplikasyonu ile iPhone ve iPad içinde kullanılabilen yazılımın en önemli özelliği ise bilgisayarınızı kilitlediğinde BLE moduna geçiyor olması. Yani Bluetooth Low Battery modunda çalışarak pil seviyenize hiç etki etmiyor. Siz tekrardan başına geçinceye kadar sizi korumaya devam ediyor. Tether güvenliğine düşkün kişiler için harika bir yazılım.
tether

İlgili Yazılar

Yorum Yap