Vivaldi, Opera tarayıcısının Ceo ve kurucusu olan Von Tetzchner tarafından geliştirilen bir tarayıcı. Mac bilgisayarlar için şuan yayında olan uygulama tarayıcı deneyiminizi tamamen farklı bir noktaya taşımak için tasarlanmış ve Chrome, Firefox gibi rakiplerine gözdağı verir cinsten özelliklere sahip. Hataların tespit edilerek daha kısa sürede düzeltilmesi için beta olarak kullanıcılara sunulan Vivaldi Windows ve Linux sistemlerde de kullanılabilecek.

Vivaldi mobil uygulamasıyla Android alt yapısıyla uyumlu hale geleceğini duyururken hata ayıklama konseptinden sonra ayrıca Vivaldi mail servisi sayesinde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabileceğini düşünüyor. Tek bir internet tarayıcısı üzerinden internete dair tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız için tasarlanan ve çeşitli özellik, uygulama ve filtreleme menüleriyle sizi büyülemeye hazırlanan Vivaldi çok ses getireceğe benziyor.

Vivaldi için şimdilik dikkat çeken özellikler sitelerin konseptine göre renk değiştiren sekmeler, istediğiniz sitelere özgün filtreler koyabilmek, kısa yol ve erişim araçlarını istediğiniz gibi kontrol edebilme, indirme düzenleyicisi ile istediğiniz gibi bir programla dosya indirebilmek diyebiliriz. Bu özellikler son derece merak uyandırıyor ve Vivaldi merakla bekleniyor. Şuan için Mac bilgisayarlarınıza deneyerek eşsiz bir tarayıcı deneyimini test edebilirsiniz.
vivaldi

Yorum Yap