Mobil platformda son zamanların modası minik ve bulmacavari oyunlar. Bugün inceleyeceğimiz Loop da bu tarz minik bir bulmaca oyunu. Önünüze dizilmiş dağınık dörtte bir halka parçalarını hiç bir uç açık kalmayacak şekilde birleştirmenizi bekliyor sizden. Aslında kanalizasyon haritası tamamlama tarzında oyunlardan esinlendiği aşikar olan Loop bu mekaniği trend olan minimalist bir tasarım ve oynanışla sunuyor. Nisan ayında görücüye çıkan oyun Android ve iOS için mevcut. Şu an için ücretsiz ve içerisinde reklam da barındırmıyor.

Oyun reklam barındırmamasının dışında herhangi bir menü de içermiyor. İlk tıklamanızla açılıyor ve size bir kaç kolay şekil sunarak nasıl oynayacağınızı anlatmış oluyor. Alt kısımda bir seçenek butonu var ve sesi kapatma, sonraki – önceki bölüm seçeneklerini içeriyor. Arka planda tıkırtı diyebileceğim bir müzik var ve şekilleri her oynatışınızda bir tık sesi çıkıyor. Kısacası oyun genel anlamda gayet sade. Bir bulmacayı tamamladığınızda da alt kısımda fotoğraf makinesi simgesi çıkıyor ve dilerseniz tamamladığınız şeklin bir fotoğrafını galeriye kaydedip sosyal ortamlarda da paylaşabiliyorsunuz.


Screenshot_2015-05-28-01-29-14-horz

Loop son günlerde beni telefonuma kilitlemeyi başardı. Bulduğum boşluklarda birer ikişer bölüm oynuyorum ve gerçekten keyif veriyor. Oyunun bir sonu var mı bilmiyorum ancak bir noktadan sonra bulmacalar birbirine benzer oluyor. Yine de gayet keyifli. Siz de Android’de denemek isterseniz buradan, iOS’da denemek isterseniz de buradan oyuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca geliştiricinin web sitesi de burada. Şu ana kadar geliştirdikleri tek uygulama bu ve bence gayet başarılı.

Yorum Yap