Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Teknoloji alanında büyük firmalar arasında yer alan Lenovo satışları her geçen gün artıyor. Firmanın açıkladığı finansal sonuçlarına bakarsak, 2015 yılına yükselen kar değeriyle girdiğini görebiliyoruz. Hong Kong merkezli firma yüzde 20 büyüyerek, 46 milyar dolarlık ciroya ulaştı. Gözümüze çarpan bu yükselişin asıl sebeplerinden biri Lenovo marka bilgisayarlar. Bilgisayar alanında çok büyük atılımlar yapan firma, kazancının %63’ünü bilgisayar satışlarından kazanmakta.

60 Milyon Sevkiyat

PC işinde sürekli yükselen bir grafik çizen firma 2 senedir devam eden birinciliğini korudu ve 60 milyon sevkiyat gerçekleştirdi.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing’in yaptığı açıklamada, dengeli bir grafik çizmeyi hedeflediklerini söyledi. Firmanın satış grafiğine bakarsak bu dengeli yükselişi net bir şekilde görmekteyiz. Yüzde 20 büyüme ile 46 milyar dolar ciro elde eden firmanın grafiği yükselmeye devam edecek gibi gözüküyor. Firmanın CEO’su, Lenovo PC’lerin yanında mobil ürünlerini pazarda daha fazla satmayı hedeflediklerini söyledi. Mobil ürünleri de firma için önemli bir gelir kaynağı olduğu için onuda gözden çıkarmamak gerekir.

Yorum Yap