Apple’ın 2013 yılında piyasaya çıkardığı IPhone 5C beklenilen satışa ulaşamamıştı. Ucuz IPhone olarak piyasaya tanıtılan telefon yerini IPhone 6C’ye mi bırakacak? Kullanılan değişik malzeme ve altyapıyla beraber çıkarılan telefonun yenisi mi çıkarılıyor?

Apple’ın polikarbon malzeme ve donanımsal olarak birkaç değişiklik ile piyasaya çıkarılan 5C satışa sunulmuştu. Fiyata bir hayli ucuz olacak diye beklenilen telefonun fiyatı beklenilen kadar ucuz olmadığı için çok ilgi görmedi. Beklenilen ilgiyi kullanıcılardan göremeyen telefonun yenisini olan 6C Apple Store’da göründü.

Bu başarısızlığın üzerine C serisinin devam etmesi bir hayal olarak gözüküyordu. Ama Apple Store’da ortaya çıkan görsel iddiaları ile C serisinin tekrardan hayata geçebileceği söz konusu oldu. Bakalım Apple yeniden C serisini çıkaracak mı? 2013’te çıkan C serisinde ki hataları düzelterek telefona yeniden hayat verilecek mi?

Bütün bu soruların cevabını Apple’dan gelecek olan resmi bir açıklamayla öğrenebiliriz. Bakalım önümüzdeki aylarda şirket bu konuda bir açıklama yapacak mı?

Yorum Yap