Apple’ın tasarladığı ve geliştirdiği Force Touch özelliği yeni çıkacak olan versiyonla beraber IPhone 6S’lerde kullanıma sunulacak. Gelin Apple Watch ile beraber tanıdığımız bu özelliği yakından inceleyelim.

Her sürümde bizlere farklı teknolojiler ve özellikler getiren Apple, yeniliklere devam ediyor. Apple Watch ile tanıdığımız özellik İOS 9 güncellemesiyle birlikte çalışacak şekilde düzenleniyor. Yeni İOS sürümüyle kusursuz çalışacak olan Force Touch özelliği kullanıcılar için güzel bir yenilik olacak.

Force Touch özelliği sadece IMessage ve klavye gibi uygulamalarda değil, bundan sonra çıkacak olan tüm uygulamalarla kusursuz çalışacak şekilde ayarlanıyor. Bu şekilde herhangi bir İOS geliştirici firma, uygulamalarını Force Touch özelliğini destekler nitelikte yapabilecek.

Force Touch Nedir?

Dokunuşunuzun sertliğine göre ne yapmak istediğinizi telefona anlatmanız, bu özelliği güzel tanımlıyor. Örneğin bir uygulamanın içerisindeyken sert bir donuşla ayarları açabilir veya hafif bir dokunuşla sayfa değiştirebileceksiniz. Tam bir kullanıcı dostu olan yeni teknoloji, yeni çıkacak olan IPhone 6S’i son derece kullanışlı bir hale getirecek.

İlgili Yazılar

Yorum Yap