İnsanlar, bazı konularda karar vermek için veya farklı cevaplar bulmak için ankete başvururlar. Şimdi sizlere kendi anketinizi nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Typeform anket sitesi

İnternette hizmet veren Typeform sitesi ücretsiz bir şekilde kendi anketiniz hazırlamanıza imkan sağlıyor. Siteye ücretsiz bir üyelik aldıktan sonra kendi yaratıcılığınızla beraber ilk anketinizi hazırlayabilirsiniz.

Anket Oluşturma

Sitenin kullanımı çok basit. Kullanıcı dostu olan bu sitede tek dikkat etmeniz gereken yer, sayfaların yüklenmesini sonuna kadar beklemeniz olacaktır. Site hazır olunca “Create a new typeform” seçeneğine tıklayarak kendi anketinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan büyük artı işaretine basarak “Start from scratch” seçeneğini seçerseniz anketinizi sıfırdan yaratabilirsiniz. “Use a template” seçeneği ise hazır anket şablonları. Bu hazır şablonları kullanmak size büyük kolaylık sağlayabilir. Bu iki seçenekten birini seçtikten sonra “Build it now” seçeneğine basarsanız site sizi anketinizi hazırlamanız için yönlendiriyor.

Anket Sonuçlarınızı Değerlendirin

Hazırladığınız anketin üzerine fare ile gelin ve alt tarafta çıkan “Metrics” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek size anket hakkında çok detaylı bilgiler veriyor. Geriye sadece anketinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap