Günümüzün en poüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından instagram’da kullanıcılardan gönderi bildirileri alabileceğinizi biliyor muydunuz? Takip ettiğiniz kişi veya sayfaları yakından takip etmek, tüm gönderileri ve paylaşımları herkesten önce görmek için bildirimlerinizi açmanız gerekmektedir. Bu yazımızda sizler için, instagram gönderi bildirimlerinin nasıl aktif edileceğini anlattık.

İnstagram’a yakın zaman önce gelen yenilikle birlikte; Twitter ve Facebook’ta olduğu gibi anında bildirim alabiliyorsunuz. Bu özelliği aktif hale getirdikten sonra İnstagram, takip ettiğiniz sayfa veya kişiler paylaşımda bulunduğu zaman sizi uyarıyor. Bu özellik, stalkerların oldukça hoşuna gidecek ve işlerini bir hayli kolaylıştıracak gibi duruyor.

Bu özelliği aktif etmek için takip edeceğiniz kişinin profiline giriniz. Sayfada kişinin adının yanında bulunan üç noktalı butona tıklayınız. Açılan menüden ‘’gönderi bildirimlerini aç’’ seçeneğine tıklamanız, bu özelliği aktif etmek için yeterli olacaktır. Artık takip ettiğiniz kişi paylaşım yaptığı an telefonunuza bildirim gelecek. Siz de sürekli kişinin profiline girip kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap