Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Google tarafından geliştirilen Google Translate ya da Türkçe adıyla Google Çeviri, hem İOS ve Android işletim sistemlerinde hem de web üzerinden kullanıcılara hizmet veriyor. Çeviri yapmamızı ciddi şekilde kolaylaştıran bu program, yalnızca internetiniz varken çalışıyor. Peki internetinizin olmadığı bir yerde çeviriye ihtiyaç duyduğunuzda ne yapacaksınız? İşte sizin için Google Çeviri yi nasıl çevrimdışı kullanabileceğinizi araştırdık.

Bu uygulamanın sadece Android’de mevcut olduğunu belirtelim.

Uygulamayı telefonumuza yükledikten sonra yapacağımız ilk işlem uygulamayı açmak. Uygulamayı açtıktan sonra yukarda bulunan dil değiştirme seçeneğini göreceksiniz. Oradan herhangi bir dil seçeneğinin yanındaki küçük ok tuşlarına basıp, dil listesini açıyoruz.

Çevrimdışı olarak kullanmak istediğiniz dili seçerek yanında bulunan indirme tuşuna basıyoruz. İndirme seçeneğine bastıktan sonra karşımıza çıkacak olan dosyanın boyut uyarısını kabul ediyoruz ve indirme işlemimiz başlıyor. Dil seçeneğiniz indikten sonra çevrimdışı olarak çeviri işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu yazımız sayesinde çeviri yapmak için internete mahkum olmayacaksınız.

Yorum Yap