Android işletim sistemi yüklü olan tabet ve telefonlarda oluşan problemlerden biri olan ‘’Google Play Store Durduruldu’’ uyarısı birçok kullanıcının şikayet ettiği ve çözüm yolu aradığı bir hatadır. Bu yazıda birçok android kullanıcısının başına gelmiş veya gelebilecek bu problemin çözümünü anlatacağız. Yazımızdan sonra kolaylıkla bu problemden kurtulup, Google Play Store’unuzu kullanabileceksiniz.

‘’Google Play Durduruldu’’ pronleminin nedenlerinden birisi Android cihazınızda saklanan Google Play verilerinin ve önbelleğinde sorunlar olmasıdır. Bu sorunları Google Play önbelleğini silerek önleyebiliyoruz. Bu problemi çözmek için öncelikli olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne girmeniz olacaktır.

Telefonumuzun ayarlar bölümüne girdikten sonra, ‘’Uygulamalar’’ başlığına giriş yapıyoruz. Uygulamalar penceresi açıldıktan sonra parmağınızı ekranda kaydırarak ‘’tümü’’ sekmesine geçiş yapınız. Daha sonra ‘’tümü’’ seçeneğinin içerisinden Google Play Store uygulamasın buluyoruz. Buradan Google Play Store seçeneğini seçtikten sonra ‘’verileri temizle’’ ve ‘’önbelleği temizle’’ seçeneklerini işaretliyoruz. Temizlik işlemi bittikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldıktan sonra Google Play sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap