Arama devi Google’dan yeni bir girişim daha geliyor. Google, Twitter’ın bilgi havuzuna erişebileceği bir anlaşma yapmak üzere. İki şirket arasında böyle bir gelişme olacağı haberi geçtiğimiz günlerde gündemde yerini almıştı. Şimdi ise bu anlaşma resmiyet kazanmış gibi duruyor. Bundan sonra mobil cihazlardan yapılan aramalarda tweetlere de yer verilecek. Örneğin arama motorunda bir kişi veya kurum arattığınız zaman en üstte o kişi veya sayfaya ait tweetler gösterilecek. Aynı arama sonucu ünlü veya popüler hesaplar da bu aramalarda karşımıza çıkacak.

Bunun yanı sıra etiket ile arama yapacak olursanız etikete dair popüler tweetler karşımıza çıkacak. Bu da Google şirketinin Twitter’ın bilgi havuzunda ciddi bir erişim sağlaması anlamına geliyor. Tweetlerin hangi koşulda karşımıza çıkacağı henüz bilinmese de arama motorunda tweetlerin gösterilmesi kısa bir süre sonra gerçekleşecek gibi gözüküyor.

Bu uygulamanın masaüstü’ne ne zaman taşınacağı henüz bilinmiyor. Google bu özellik üzerinde çalışmalarına hala devam etmekte. Google aramalarımıza farklı bir boyut kazandıracak olan bu özellik, özellikle Twitter severleri çok mutlu edecek gibi duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap