Günümüzün en popüler sitelerinden olan Facebook’ta aynı Youtube’da olduğu gibi embed yoluyla başka sitelerde rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Herkes tarafından bilinmeyen bu özelliğin, sizler için nasıl yapılacağını araştırdık.

Sosyal ağ olarak açılan Facebook, günümüzde adeta bir video paylaşım sitesi gibi çalışmaya başladı. Bu özellikleri sayesinde videoları çok daha fazla kişiyle paylaşmanız mümkün hale geldi.

Facebook, F8 konferansında yapılan açıklamayla videoların artık Youtube gibi embed yoluyla başka sitelerde paylaşılabileceğini bizlere duyurdu.

Facebook Video Embed Kodu Nerede?

Facebook’ta barınan videoyu başka sitelerde paylaşmak için öncelikle paylaşmak istediğimiz videoyu açıyoruz. Videoyu açtıktan sonra yayınlanma tarihine basarak videonun asıl paylaşıldığı yeri görüntülüyoruz.

Videoyu Siteye Göm

Videonun üstündeki eklenme tarihine basarak videonun asıl bulunduğu yeri açtıktan sonra, videoyu siteye göm yazısının üzerine tıklıyoruz. Son olarak karşımıza videonun Embed kodu çıkıyor. Bu kodu kopyalayarak istediğiniz sitede video embed yoluyla paylaşabilirsiniz. Bu paylaşım yoluyla, videonuz başak sitelerde paylaşılsa bile videonun altında bulunan izlenme sayısı artmaya devam ediyor.

Yorum Yap