Facebook geçtiğimiz günlerde anlık mesajlaşma programı Facebook Messenger için görüntülü görüşme özelliğini piyasaya tanıttı. Ancak bu özellik ilk aşamada tüm kullanıcıların hizmetine sunulmamıştı. Bunun ardından yapılan güncellemeyle Facebook Messenger ilk olarak Android telefonlarda görüntülü arama özelliği ile buluştu. Bu yenilik sayesinde Facebook Messenger programını kullanan kullanıcılar, diğer Facebook Messenger programı kullanıcılarını veya bilgisayarlarında başındaki kullanıcıları arayabiliyorlar ve görüntülü sohbet yapabiliyorlar. Bu özellikten yararlanabilmek için mobil cihazınızda bulunan en güncel Facebook Messenger güncellemesini yapmış olmanız gerekiyor.

Bilgisayarınızdan Facebook Messenger ile Görüntülü Arama Yapma:

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için internet tarayıcınızdan Facebook’u açın ve kişi listenizde online olan bir arkadaşınızla mesajlaşma penceresini açınız. Daha sonra görüntülü arama sembolüne basarak arama gönderin. Görüntülü aramanız aradığınız arkadaşınıza anında iletilecektir.

Facebook Messenger Android Uygulaması ile Görüntülü Arama Yapma:

Android cihazınızdan görüntülü sohbet yapmak için uygulamayı açın. Görüntülü sohbet yapacağınız arkadaşınızı seçmek için çıkan listeyi kullanın veya arkadaşlarınız arasında arama yapmak için saat işaretine benzer olan alana dokunmanız yeterli olacaktır.

Yeni açılan pencere üzerinden görüntülü arama yapmak istediğiniz herhangi bir arkadaşınızın adını yazarak bulabilirsiniz. Aynı bilgisayarda olduğu gibi arama yapmak istediğiniz kişinin isminin üzerine dokunarak mesaj penceresini açıyoruz. Bu pencere üzerinde bulunan görüntülü konuşma butonuna dokunun. Arama gönderdikten sonra karşı taraf karşılık verdiği an konuşmanız başlayacaktır. Arama yanıtlandıktan sonra kendi görüntünüzü karşı tarafa göndermek için kamera işaretine dokunmanız yeterli olacaktır. Kamera işaretine bastıktan sonra görüntülü konuşma penceresi açılacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap