Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

En popüler sosyal arkadaşlık sitesi olan facebook’da arkadaşlık isteği almak kimilerini mutlu etse de, mutlaka bu durumdan rahatsız olan kullanıcılarda vardır. Facebook’da arkadaşlık isteklerini kısıtlayabileceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu rahatsızlıktan kurtulmanız için sizler için bu konuyu araştırdık ve yazıya geçirdik.

Facebook profilinizi gören, Google ya da başka bir yerden profilinize ulaşan herkes sizi arkadaş olarak ekleyebilir. Fakat sizi arkadaş olarak ekleyecek kişileri kısıtlamanız için bir özellik mevcut. Bu özellik sayesinde tanımadığınız kişilerden, gereksiz hesaplardan ve reklam için açılan profillerden kurtulabilirsiniz.

Öncelikle ana sayfanın sağ üst tarafında bulunan kilit sembolüne basarak, gizlilik ayarları menüsüne giriyoruz. Burada ‘’benimle kimler iletişim kurabilir’’ başlıklı sekmeye girerek, ‘’bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir’’ seçeneğine tıklıyoruz. Buradan istediğiniz seçeneği seçerek arkadaşlık isteklerini kısıtlayabilir veya herkese açık hale getirebilirsiniz.

Yapılan bu ayar sayesinde tanımadığınız kişilerden arkadaşlık isteği almayacaksınız fakat size mesaj gönderebilecekler. Bunu da yine aynı sekmede bulun ‘’kimlerin mesajlarının gelen kutuma düşmesini istiyorum’’ seçeneğinden ayarlayabilirsiniz.

Yorum Yap