Gitgide daha akıllı ve elektronik olmaya devam eden evlerimizde şimdi de prizlerimiz tasarruf ediyor. Ottobox, prize takılan bir priz aslında. Üzerinde bulunan diğer bir prize de elektronik eşyaların takıldığı aparat üzerinde, iki adet de USB bağlantı noktası bulunuyor. Ottobox, ev ya da iş ağına kablosuz olarak bağlanıyor ve uygulamasının yüklü olduğu mobil cihazla da iletişim hâlinde kalıyor.

Cihazın çalışma prensibi şöyle: İki haftanın ardından kullanıcının alışkanlıklarını öğrenen Ottobox, bir cihaza ne zaman ihtiyaç duyulup duyulmadığını hatırlıyor ve ona göre cihazın şebekeden elektrik çekmesini engelliyor. Cihazların açık unutulmalarını engellemenin yanı sıra, kapalı elektronik eşyaların da şebekeden elektrik çekmeleri engelleniyor böylelikle elektrikten ciddi anlamda tasarruf etmemizi sağlıyor.

Yaklaşık ölçüleri bir üçlü priz boyutunda olduğu görülen ve gücünü ARM işlemciden alan cihaz üzerinde bir LED gösterge bulunuyor. Bluetooth ve WiFi da, ürünün diğer özellikleri arasında. 120V, 220V ve 230V çıkışlarla çalıştığının da altını çizelim.

İlgili Yazılar

Yorum Yap